Κυριακή, 5 Μαΐ

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 2-3: Προβάδισμα τίτλου με μεγάλη ανατροπή για τους «πράσινους» στο League Cup του βόλεϊ ανδρών

ΦΩΤΟ intime

Ο Παναθηναϊκός έκανε μεγάλη ανατροπή και επικράτησε με 3-2 σετ ( 25-17, 19-25, 21-25, 25-15, 15-10) του Ολυμπιακού, στον πρώτο τελικό του League Cup στο βόλεϊ ανδρών.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό στην εξέλιξή του, αφού ο Παναθηναϊκός κατέκτησε το πρώτο σετ και προηγήθηκε στον αγώνα, αλλά ο Ολυμπιακός αντέδρασε και κατάφερε να φθάσει στην ισοφάριση, αλλά και στο προβάδισμα στη συνέχεια, όντας ένα σετ μακριά από τη νίκη.

Ήταν όμως η σειρά του “τριφυλλιού” να κάνει τη δική του ανατροπή, αφού έστειλε αρχικά το ματς στο τάι μπρέικ και εκεί “κυριάρχησε” πλήρως, πανηγυρίζοντας τη νίκη στον αγώνα. Ο Παναθηναϊκός έκανε έτσι το 1-0 στους τελικούς του League Cup στο βόλεϊ ανδρών και θα πάει στο ΟΑΚΑ ως φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου.