Τετάρτη, 8 Μαΐ

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 1-1: Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις του ημιτελικού του Κυπέλλου Ελλάδας

Intime.gr

Ο περσινός Κυπελλούχος Ελλάδας, ΠΑΟΚ, θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό στον φετινό τελικό του θεσμού, καθώς έφυγε με ισοπαλία 1-1 απ’ το «Γ. Καραϊσκάκης» στον δεύτερο ημιτελικό με τον Ολυμπιακό.

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση και στις… λεπτομέρειες, ο ΠΑΟΚ έφερε 1-1 στην έδρα του Ολυμπιακού και πέρασε στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, με το εκτός έδρας γκολ που σημείωσε ο Τσόλακ στο 109’ (0-0 το ματς της Τούμπας)!

Μετά από ένα τρομερό σε ένταση, πάθος κι ευκαιρίες ματς που έμεινε στο 0-0 στην κανονική διάρκεια, ο Ελ Αραμπί με εύστοχο πέναλτι στο 105’ έδωσε το προβάδισμα στον Ολυμπιακό, όμως στο φινάλε «μίλησε» ο Κροάτης φορ του ΠΑΟΚ που πέτυχε το γκολ της πρόκρισης, τέσσερα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.