Ολυμπιακός – Βόλος 4-1 ΤΕΛΙΚΟ!

ΦΩΤΟ intime

Ο Ολυμπιακός έκανε… περίπατο κόντρα στον Βόλο στο δεύτερο ημίχρονο και πέτυχε μία ακόμη νίκη στο ελληνικό πρωτάθλημα, με το τελικό 4-1 να μην αντικατοπτρίζει πλήρως το ματς.

Κι αυτό γιατί οι Βολιώτες προηγήθηκαν στο παιχνίδι και χρειάστηκε ένα γκολ του Μασούρα στο 45+3′ για να μην πάει ο Ολυμπιακός στα αποδυτήρια, όντας πίσω στο σκορ.

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός σκόραρε με αυτοθυσία στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους κι έδωσε την ευκαιρία στον Ελ Αραμπί, να στήσει ένα προσωπικό πάρτι στο δεύτερο ημίχρονο. Από δύο ασίστ του Φορτούνη και μία του Τιάγκο, ο Μαροκινός επιθετικός έκανε χατ-τρικ και οδήγησε την ομάδα του στην επιβλητική νίκη.

Παρακολουθήστε LIVE το Ολυμπιακός – Βόλος από το Newsit.gr

Ο Ολυμπιακός άφησε έτσι πίσω του την ήττα από τη Μαρσέιγ και συνέχισε με νίκες την πορεία του στο ελληνικό πρωτάθλημα, όπου παραμένει πρωτοπόρος, μετά από 11 αγωνιστικές.