Ουνιόν Βερολίνου – Γκλάντμπαχ 2-1: Στην κορυφή της Bundesliga με επική ανατροπή

Η Ουνιόν συνεχίζει να τρελαίνει κόσμο στη Γερμανία. Χάρη σε γκολ του Ντοέκι στην τελευταία φάση του παιχνιδιού, η ομάδα του Βερολίνου νίκησε με ανατροπή 2-1 τη Γκλάντμπαχ και παραμένει στην κορυφή της Bundesliga, ένα βαθμό πάνω από τη Μπάγερν.

Η Γκλάντμπαχ προηγήθηκε στο 33΄ με τον Ελβέντι, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 79΄ με κεφαλιά του Μπέρενς και έψαξαν ως το τέλος το νικητήριο γκολ.

Το VAR «πάγωσε» τους πανηγυρισμούς στο 87΄, καθώς ο σκόρερ Τρίμελ υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ, αλλά στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντοέκι, επίσης με κεφαλιά, έστειλε στα ουράνια τους οπαδούς της ομάδας, που θα μείνει τουλάχιστον για άλλη μία εβδομάδα στην πρώτη θέση της κατάταξης.