Ουντινέζε – Ίντερ 1-2: Σε «απόσταση αναπνοής» ξανά από την κορυφή της Serie A οι Μιλανέζοι

Η Ίντερ πέρασε με διπλό 2-1 από την έδρα της Ουντινέζε και παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής από τη Μίλαν στην κορυφή της βαθμολογίας της Serie A.

Οι Μιλανέζοι προηγήθηκαν με τον Πέρισιτς μόλις στο 12ο λεπτό του αγώνα και “καθάρισαν” το ματς πριν το ημίχρονο, με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Λαουτάρο Μαρτίνες.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Πουσέτο στο 72′, αλλά δεν κατάφεραν να αλλάξουν το αποτέλεσμα και η Ίντερ πήρε τους τρεις βαθμούς και μείωσε ξανά στο -2 από τη συμπολίτισσα Μίλαν στην πρώτη θέση του ιταλικού πρωταθλήματος.