Παναιτωλικός – Ατρόμητος: «Χ»αμένοι και οι δύο στο Αγρίνιο (video)

ΦΩΤΟ Intime

Στην ισοπαλία (1-1), που δεν βόλεψε κανέναν, έκατσε η… μπίλια στο Αγρίνιο, ανάμεσα σε Παναιτωλικός και Ατρόμητο, στο τελευταίο ματς της 19ης αγωνιστικής της Superleague.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο Αγρίνιο με γκολ του Μουνίθ στο 57′ και αγκάλιασε τη νίκη, αλλά 10 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, για σκληρό μαρκάρισμα στον Αρσούρα, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.

Ο Παναιτωλικός που δεν έχει περιθώρια να χάνει βαθμούς στη «μάχη» της σωτηρίας, βρήκε τελικά το γκολ της ισοφάρισης με εύστοχο «α λα Πανένκα» χτύπημα πέναλτι του Μπαρμπόσα στο 82′ και διαμόρφωσε το τελικό 1-1, αν και στις καθυστερήσεις ο Γκαλβάο έχασε μοναδική ευκαιρία για να χαρίσει στους γηπεδούχους ένα πολύτιμο τρίποντο.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, ο Ατρόμητος έμεινε 8 βαθμούς μακριά από την 6η θέση -που βρίσκεται ο Αστέρας Τρίπολης- και οδηγεί στα Play Offs, ενώ οι Αγρινιώτες βρίσκονται στους 13 βαθμούς και την 12η θέση, έχοντας πίσω τους με 10 πόντους τη Λαμία.