Παρασκευή, 29 Μαρ.

Παναιτωλικός – Λαμία 1-3: Διπλό παραμονής με φοβερή ανατροπή στα πλέι άουτ της Super League 1

ΦΩΤΟ intime

Η Λαμία έκανε φοβερή ανατροπή στο Αγρίνιο και πήρε τη νίκη με 3-1 στην έδρα του Παναιτωλικού, για να πάρει τρεις σημαντικούς βαθμούς στη “μάχη” για την αποφυγή του υποβιβασμού, στα πλέι άουτ της Super League 1.

Ο Παναιτωλικός ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, είχε ευκαιρίες για γκολ από το πρώτο ημίχρονο και άνοιξε το σκορ με τον Λιάβα στο 55′, μετά από τρομερή επιθετική ανάπτυξη της ομάδας του, αλλά και τη… βοήθεια του Σιμόν στο σουτ.

Η Λαμία απάντησε όμως με δύο γκολ σε λιγότερο από δύο λεπτά, αφού ο Μεδίνα ισοφάρισε με καρφωτή κεφαλιά στο 66′ και ο Μαρτίνεθ ολοκλήρωσε την ανατροπή με άψογο πλασέ με τη μία στο 67′. Η ομάδα του Βόκολου κράτησε μάλιστα το προβάδισμα μέχρι τέλους και βρήκε ένα τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις ξανά με τον Μαρτίνεθ, για μία σπουδαία νίκη, που τη φέρνει στο +4 από τον προτελευταίο Λεβαδειακό, ο οποίος από την πλευρά του, έμεινε στο 1-1 με τον Ατρόμητο.