Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ 1-3 ΤΕΛΙΚΟ!

ΦΩΤΟ intime

Ο ΠΑΟΚ έπαιξε με τη φωτιά σε όλο το παιχνίδι με τον Παναιτωλικό, αλλά τελικά βρήκε δύο γκολ από το 88′ και μετά, για να πάρει τη νίκη με 3-1.

Ο “Δικέφαλος του Βορρά” προηγήθηκε από νωρίς με τον Σβιντέρσκι, ο οποίος λίγο έλειψε να γίνει μοιραίος στη συνέχεια, αφού έχασε τουλάχιστον δύο μεγάλες ευκαιρίες για ένα ακόμη γκολ. Με τον Ίνγκασον να δίνει “δώρο” ένα πέναλτι μάλιστα (ευστόχησε ο Αγιρίμπι στο 54′), ο ΠΑΟΚ χρειάστηκε μία φοβερή εκτέλεση φάουλ του Νινούα για να γλιτώσει την… αυτοκτονία, με τον Τσόλακ να διαμορφώνει το τελικό σκορ με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Παρακολουθήστε LIVE το Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ από το Newsit.gr

Ο ΠΑΟΚ επέστρεψε έτσι στις νίκες, ξεκινώντας με το… δεξί τη νέα περίοδο στην ομάδα, με τον Πάμπλο Γκαρσία στον πάγκο του. Ένα ακόμη αρνητικό αποτέλεσμα αντίθετα, για τον Παναιτωλικό, ο οποίος ηττήθηκε και με τον Λουτσιάνο στη θέση του υπηρεσιακού προπονητή, μετά τη λύση της συνεργασίας με τον Χάβο.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

H ΠΑΕ Άρης καταγγέλλει χειροδικία σε μέλος της από τον Αλέξη Κούγια!

Επίθεση από τον ιδιοκτήτη της ΑΕΛ, Αλέξη Κούγια, στον Διευθυντή του ποδοσφαιρικού τμήματος της ομάδας καταγγέλλει η ΠΑΕ Άρης στο ημίχρονο της σημερινής αναμέτρησης μεταξύ ... Διαβάστε περισσότερα
Champions League: “Λύτρωση” για την Λειψία σε τρελό ματς! “Καθάρισε” ο Μπεργκ για την Κρασνοντάρ (videos)

Απίστευτα πράγματα έγιναν στην Πόλη, όπου η Λειψία κατάφερε να επικρατήσει στις καθυστερήσεις της Μπασάκσεχιρ με 3-4 για τον 8ο όμιλο του Champions League και ... Διαβάστε περισσότερα
Superleague 2: Ελπίδες για σέντρα μετά την τηλεδιάσκεψη με τον Γενικό Γραμματέα Δημόσιας Υγείας

Την ανάγκη για την άμεση έναρξη των πρωταθλημάτων της Superleague 2 και της Football League εξέφρασαν, μέσω τηλεδιάσκεψης, στον Γενικό Γραμματέα Δημόσιας Υγείας κ. Πρεζεράκο ... Διαβάστε περισσότερα