Πέμπτη, 18 Απρ.

Παναθηναϊκός – Σλάβια Πράγας: Τι ώρα είναι ο αγώνας και ποιο κανάλι τον δείχνει

Intime.gr

Ο Παναθηναϊκός έχει… δύσκολο έργο στη ρεβάνς με τη Σλάβια Πράγας, αλλά ελπίζει πως -με τη βοήθεια των οπαδών του- θα καταφέρει να πετύχει σκορ πρόκρισης στα play off του Conference League.

Έχοντας δικαιολογημένα παράπονα από την διαιτησία του πρώτου αγώνα στην Τσεχία, ο Παναθηναϊκός υποδέχεται την Σλάβια Πράγας, με σκοπό να μην τελειώσει πρόωρα το φετινό ευρωπαϊκό του ταξίδι.

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 2-0 στο πρώτο ματς και θα προσπαθήσει να πάρει τη νίκη -με τρία γκολ διαφορά- για να περάσει στην επόμενη φάση (δεν “μετράει” το εκτός έδρας γκολ). Με “πράσινη” νίκη με διαφορά δύο τερμάτων, το ματς θα οδηγηθεί σε παράταση και πέναλτι. Η Σλάβια θα πάρει το “εισιτήριο” με οποιαδήποτε νίκη της, ισοπαλία ή ήττα με ένα γκολ διαφορά.

Η αναμέτρηση του κατάμεστου “Απ. Νικολαΐδης” θα κάνει “σέντρα” στις 20:30, θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το COSMOTE Sports 2, ενώ μπορείτε να την παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό και από το LIVE του NewsIt.gr.