Πανσερραϊκός – Απόλλων Πόντου 3-0: Προβάδισμα πρόκρισης στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας

Intime.gr

Σε το ένα… πόδι στους “8” του Κυπέλλου Ελλάδας βρίσκεται ο Πανσερραϊκός, που επικράτησε εντός έδρας του Απόλλωνα Πόντου με το “καθαρό” και ευρύ 3-0, στο πρώτο ματς των δυο ομάδων.

Ο Πανσερραίκός δεν αντιμετώπισε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα απέναντι στον Απόλλωνα Πόντου και επικράτησε εντός έδρας με 3-0, σε ματς για τους “16” του Κυπέλλου Ελλάδας.

Θυμίζουμε ότι σε αυτήν τη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας,οι αγώνες είναι διπλοί. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας μετά τους δυο αγώνες, θα ακολουθήσει παράταση και, εφόσον χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

Ο Πανσερραϊκός μπήκε από νωρίς σε… θέση οδηγού, με τον Κανίς να κάνει το 1-0 στο 12. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τα άλλα δυο τους γκολ στην επανάληψη, με τους Κατσαντώνη (51′) και Σοφιανό (79′).