Πέμπτη, 18 Απρ.

ΠΑΟΚ – Μίντιλαντ LIVE για τη ρεβάνς στο Conference League

ΦΩΤΟ intime

Ο ΠΑΟΚ νίκησε με 2-1 της Μίντιλαντ στην Τούμπα, αλλά με το πρώτο ματς να έχει λήξη με 1-0 υπέρ των Δανών, η αναμέτρηση οδηγήθηκε στην παράταση και στη συνέχεια στα πέναλτι, όπου ο “Δικέφαλος του Βορρά” επικράτησε με 5-3 και πανηγύρισε την πρόκριση στους “16” του Europa Conference League.

Οι Θεσσαλονικείς είχαν ανατρέψει το σκορ του αγώνα της Δανίας από το πρώτο ημίχρονο με γκολ των Ζίβκοβιτς και Βιεϊρίνια, αλλά ο Χεγκ “χτύπησε” στο 80′ και έβαλε “φωτιά” στο ματς. Η Μίντιλαντ είχε μάλιστα και δοκάρι στο 82′, αλλά τελικά έφυγε με σκυμμένο κεφάλι από την Τούμπα.

Παρακολουθήστε LIVE το ΠΑΟΚ – Αταλάντα από το Newsit.gr

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Βέλγος Λορένς Βίσερ με βοηθούς τους συμπατριώτες του Ριέν Βανιζέρ, Τιμπό Νισέν και 4ο τον Μπραμ Βαν Ντρίεσε.