ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 0-1 ΤΕΛΙΚΟ: Καθοριστικό διπλό… τίτλου

Μια ακόμα φετινή τους «μάχη». ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός αναμετρώνται στην άδεια Τούμπα, σε ματς για την πρώτη αγωνιστική των play off της Superleague. Ακυρώθηκε γκολ του Ελ Αραμπί, που όμως στη συνέχεια άνοιξε το σκορ.

Το απόλυτο φαβορί για την κατάληψη της πρώτης θέσης στα play off, που φέτος δίνει και τον τίτλο του πρωταθλητή, έκανε απόψε (07.06.2020) ο Ολυμπιακός, που νίκησε στην άδεια Τούμπα τον ΠΑΟΚ με 1-0.

Ο Ολυμπιακός έχει τα… κλειδιά του πρωταθλήματος, μετά και τη μεγάλη και παράλληλα εύκολη νίκη που έκανε στην έδρα του ΠΑΟΚ (1-0)

Ανύπαρκτος ο ΠΑΟΚ επιθετικά στο πρώτο ημίχρονο και με ελάχιστες… αναλαμπές στην επανάληψη. Τον απόλυτο έλεγχο του ματς είχε ο Ολυμπιακός, που πήρε τη νίκη με το γκολ του Ελ Αραμπί. Στην αρχή της φάσης έκανε μεγάλο λάθος ο Βιεϊρίνια.