ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός: Τραγικό λάθος από Βαγιαννίδη στο 1-0 του Μπράντον Τόμας

Intime.gr

Μετά από ένα… λευκό πρώτο ημίχρονο στο ΠΑΟΚΠαναθηναϊκός για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, το δεύτερο ημίχρονο “έκρυβε” ένα τεράστιο λάθος που έφερε το ΄1-0 των γηπεδούχων.

Ο Ραζβάν Λουτσέκσου ξεκίνησε με τον Μπραντον Τόμας στην επίθεση και ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ανοίξει το σκορ κόντρα στον Παναθηναϊκό, στις αρχές του δευτέρου μέρους (52′).

Με το λάθος γύρισμα του Βαγιαννίδη για τον Λοντίγκιν, τον Τόμας έκλεψε την μπάλα, βγήκε απέναντι στον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού και τον νίκησε με ψύχραιμο πλασέ, ανοίγοντας το σκορ στον προημιτελικό Κυπέλλου.

Λίγο πριν ο παίκτης του ΠΑΟΚ “εκτελέσει” τον Λοντίγκιν, ο Βαγιαννίδης εμφανίστηκε να πιάνει το κεφάλι του, αντιλαμβανόμενος το λάθος που είχε κάνει!