Δευτέρα, 29 Απρ.

Παρί Σεν Ζερμέν – Νις 2-3: Ένας Εμπαπέ δεν έφτανε για τους «παριζιάνους»

Ο Κιλιάν Εμπαπέ σκόραρε δυο γκολ, έκανε τα πάντα στο γήπεδο, ωστόσο οι συμπαίκτες του δεν είχαν ανάλογη απόδοση με αποτέλεσμα η Παρί Σεν Ζερμέν να ηττηθεί εντός έδρας με σκορ 3-2 από την Νις.

H Nις προηγήθηκε με τον Μόφι στο 21ο λεπτό, με τον Εμπαπέ να σκοράρει με ωραίο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή στο 29ο λεπτό.

Η Παρί έδειξε νωχελικότητα στο πρώτο μέρος, με αποτέλεσμα οι δυο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλες.

Η μέτρια εικόνα των γηπεδούχων συνεχίστηκε και στην επανάληψη με αποτέλεσμα η Νις να σκοράρει δυο φορές, στο 53 με τον Λαμπόρντ και στο 68 με τον Μόφι και να προηγηθεί 3-1 βάζοντας την Παρί στα σχοινιά.

Από αυτή την εξέλιξη και μετά ο Ενρίκε πήρε ρίσκα κάνοντας πιο επιθετική την ομάδα του, ωστόσο το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 3-2 χάρη σε τρομερό γκολ του Εμπαπέ στο 87ο λεπτό.

Κάπως έτσι η Παρί γνώρισε την ήττα με 3-2 από την Νις, πληρώνοντας την άσχημη βραδιά που βρέθηκαν οι περισσότεροι ποδοσφαιριστές της και συνάμα παρέμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας.