Κυριακή, 19 Μαΐ
26oC Αθήνα

Πεντάρα από τη Ρόμα με γκολάρα Μανωλά! Ηττα για Γιούβε (VIDEO)

Μέσα σε επτά λεπτά η Ρόμα “καθάρισε” την Κάρπι, καθώς ύστερα από το εκπληκτικό γκολ του Μανωλά στο 24′ ακολούθησαν, ακόμη δύο ως το 31’… Το τελικό 5-1 υπέρ της Ρόμα ήταν φυσική εξέλιξη του ματς. Λίγο αργότερα η Γιουβέντους έχανε 2-1 -εκτός έδρας- από τη Νάπολι.

Ο Κώστας Μανωλάς, τρεις μέρες μετά το αυτογκόλ του με τη Σαμπντόρια, άνοιξε το σκορ με ωραίο δεξί πλασέ. Το 2-0 έγινε τέσσερα λεπτά αργότερα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πιάνιτς και το 3-0 ήρθε από τον Ζερβίνιο στο 31’.
Μείωσε με κεφαλιά ο Μποριέλο στο 34’ και στο 51′ ο Τόττι επιχείρησε το σουτ, ο Μπρκιτς δεν απέκρουσε σωστά και ο Σαλάχ από κοντά έκανε το 4-1. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στο 68ο λεπτό, ύστερα από σέντρα του Μαϊκόν, ο Ντινιέ με κεφαλιά.
Στο 77’ ο Ντε Σάνκτις απέκρουσε πέναλτι του Μάτος.

Η Γιουβέντους γνώρισε την τρίτη ήττα της σε 6 αγωνιστικές και μετρά πέντε βαθμούς. Ο Λορέντσο Ινσίνιε άνοιξε το σκορ στο 26′ και ο Γκονσάλο Ιγκουαΐν στο 62′ έκανε το 2-0. Ενα λεπτό αργότερα μείωσε η “Γιούβε” με το γκολ του Μαριό Λεμινά.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής
Σάββατο, 26/9

Ρόμα-Κάρπι 5-1 (24’ Μανωλάς, 28’ Πιάνιτς, 31’ Ζερβίνιο, 51’ Σαλάχ, 68’ Ντινιέ – 34’ Μποριέλο)
Νάπολι-Γιουβέντους (26’ Ινσίνιε, 62’ Ιγκουαϊν – 63’ Λεμινά)