Πετάει “φωτιές” η Γιουνάιτεντ – Πλησιάζει την κορυφή της Premier League (video)

Την τέταρτη σερί νίκη τη στην Premier League πανηγύρισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία φέτος δείχνει και πάλι ανταγωνιστική στην Αγγλία μετά από αρκετά χρόνια.

Οι «μπέμπηδες» ξεπέρασαν το πολύ κακό πρώτο ημίχρονο και με ανατροπή επιβλήθηκαν 3-1 της Γουέστ Χαμ στο Λονδίνο, συνεχίζοντας την ανοδική τους πορεία που τους έφερε στο -2 από την κορυφή.

Τα «σφυριά» κυριάρχησαν στο πρώτο μέρος, είχαν δοκάρι με τον Φορνάλς και τελικά βρήκαν το γκολ που δικαιούνταν με τον Σούτσεκ.

Στη συνέχεια, όμως, η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ ανέβασε την απόδοσή της, ισοφάρισε με υπέροχο γκολ του Πογκμπά στο 65΄ και τρία λεπτά αργότερα ο Γκρίνγουντ έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, που «σφράγισαν» τη νίκη τους με τον Ράσφορντ.