24oC Αθήνα

Πήραν προβάδισμα οι Κλίπερς – Χαμογέλασαν στο τέλος κόντρα στους Ράπτορς (video)

Οι Νάγκετς πλησίασαν σε μια ακόμα νίκη κόντρα στους Κλίπερς, αλλά με αντεπίθεση στην τέταρτη περίοδο η ομάδα από το Λος Άντζελες επικράτησε (113-107) και έκαναν το 2-1 στους ημιτελικούς της Δύσης.

Η άμυνα στην 4η περίοδο έφερε τη νίκη. Οι Κλίπερς επικράτησαν με 113-107 των Νάγκετς και πήραν προβάδισμα με 2-1 στη σειρά των ημιτελικών της Δύσης.

Το τάιμ άουτ του Ντοκ Ρίβερς 8:29 πριν τη λήξη του αγώνα “ξύπνησε” τους Κλίπερς και το 97-90 υπέρ των Νάγκετς “εξαφανίστηκε” μετά από ένα επί μέρους 14-4, με την άμυνα να παίζει καθοριστικό ρόλο.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Πολ Τζορτζ με 32 πόντους (7/11 δίποντα, 5/7 τρίποντα, 3/3 βολές) με τον Καγουάι Λέοναρντ να προσθέτει 23 πόντους (8/13 δίποντα, 1/6 τρίποντα, 4/6 βολές).

Για το Ντένβερ, ο Νίκολα Γιόκιτς είχε 32 πόντους (10/16 δίποντα, 3/8 τρίποντα, 3/4 βολές), 12 ριμπάουντ και 8 ασίστ, ο Μάικλ Πόρτερ πρόσθεσε 18 πόντους και 10 ριμπάουντ ενώ ο Τζαμάλ Μάρεϊ είχε 14 πόντους (3/10 δίποντα, 2/7 τρίποντα, 2/2 βολές) και 9 ασίστ. Το Game 6 είναι τα ξημερώματα της Πέμπτης (10.09.2020 / 04:00).