Τετάρτη, 29 Μαΐ

Πλήγμα με Σμάιχελ στη Λέστερ! Έπαιξε με σπασμένο χέρι

Μικρός “άθλος” από τον Κάσπερ Σμάιχελ! Ο Δανός τερματοφύλακας αγωνίστηκε με σπασμένο χέρι στον αγώνα της Λέστερ εναντίον της Κοπεγχάγης στη Δανία, για το Champions League.

Με κάταγμα στο χέρι αγωνίσθηκε ο Κάσπερ Σμάιχελ στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Κοπεγχάγη (0-0) για το Champions League!

Ο Δανός τερματοφύλακας, που τραυματίσθηκε στο πρώτο ημίχρονο, ήταν ο κορυφαίος της Λέστερ και χάρισε στην ομάδα του τον -πολύτιμο- βαθμό της ισοπαλίας, με πληθώρα σωτήριων επεμβάσεων, κορυφαία των οποίων ήταν αυτή στο 89ο λεπτό στην κεφαλιά του Κορνέλιους.

Ο Σμάιχελ θα μείνει εκτός δράσης για περίπου έναν μήνα και θα τον αντικαταστήσει ο Γερμανός Ρον Ρόμπερτ Τσίλερ, όπως συνέβη και στους αγώνες με την Μπέρνλι και την Τσέλσι.