Πέμπτη, 18 Απρ.

“Αδιανόητο” αυτογκόλ στον τελικό των πλέι οφ της Αγγλίας! – video

ΦΩΤΟ twitter

Η Τσάρλτον κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη επί της Σάντερλαντ και την άνοδο στην Τσάμπιονσιπ, παρότι μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα, δέχθηκε ένα από τα πιο… τραγικά αυτογκόλ της σεζόν.

Στον τελικό των πλέι οφ της τρίτης κατηγορίας της Αγγλίας, η Τσάρλτον νίκησε με 2-1 τη Σάντερλαντ και πήρε το τελευταίο “εισιτήριο” της ανόδου στην Τσάμπιονσιπ της επόμενης σεζόν.

Η ομάδα του Λονδίνου κατάφερε να πάρει το σπουδαίο ματς, παρά το γεγονός ότι μόλις στο 5′ δέχθηκε μία απίστευτη “ψυχρολουσία”, με τον Σαρ να πετυχαίνει ένα αδιανόητο αυτογκόλ, μετά από τραγικό λάθος και του τερματοφύλακα Φίλιπς. Στο 35 ο Πούρινγκτον ισοφάρισε όμως και ο Μπάουερ ολοκλήρωσε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, χαρίζοντας την άνοδο στην ομάδα του.