AEK – ΑΕΛ 3-0 ΤΕΛΙΚΟ: Επιστροφή στις νίκες για την Ένωση!

ΦΩΤΟ Intime

Η ΑΕΚ νίκησε την ΑΕΛ με 3-0 στο ΟΑΚΑ για την 19η αγωνιστική της Superleague, παίζοντας καλό ποδόσφαιρο μόνο στο δεύτερο μέρος παρά τις απουσίες που είχαν και επιστρέφοντας έτσι στις νίκες μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ.

Η ΑΕΚ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας της ΑΕΛ στο ΟΑΚΑ για την 19η αγωνιστική της Superleague. Η Ένωση παρέμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας με 34 βαθμούς και αποσπάστηκε από τους διώκτες της.

Παρακολουθήσατε LIVE την εξέλιξη του αγώνα από το NewsIt.gr

Το φοβερό γκολ του Σιμάο έλυσε το γόρδιο δεσμό της άμυνας των “βυσσινί” στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και παίζοντας καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση έφτασε άνετα στη νίκη, με δύο ακόμα γκολ από Ολιβέιρα (50′) και Λόπες (62′) απέναντι στους “βυσσινί” που δεν απείλησαν ποτέ και πραγματοποίησαν μία από τις χειρότερες φετινές τους εμφανίσεις.