ΑΕΚ – Άρης 1-1 ΤΕΛΙΚΟ: Αποδοκιμασίες στο ΟΑΚΑ! Αήττητοι με Ένινγκ οι “κίτρινοι”

ΦΩΤΟ intime

Ο Άρης έμεινε με 10 παίκτες από τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και δέχθηκε γκολ με πέναλτι μέσω… VAR, αλλά κατάφερε να μείνει αήττητος με τον Ένιγκ στον πάγκο, με το 1-1 κόντρα στην κακή ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.

ΑΕΚ και Άρης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, με τους φιλοξενούμενους να… αδικούνται περισσότερο από το σκορ, καθώς ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, έμειναν με 10 παίκτες στο δεύτερο και παρότι προηγήθηκαν στο ματς, ισοφαρίστηκαν με μια δύσκολη απόφαση πέναλτι στο τέλος του αγώνα.

Στο 53′ ο Ιντέγιε αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα μετά από πάτημα στον Μάνταλο, αλλά ο Λάρσον έδωσε το προβάδισμα λίγο αργότερα στους “κίτρινους” που αγωνίζονταν με 10 παίκτες. Η Ένωση “έσωσε” τελικά το βαθμό, με πέναλτι του αρχηγού της στο 80ο λεπτό.

Η ισοπαλία με τον Άρη, αλλά κυρίως ο τρόπος με τον οποίο ήρθε αυτή, έφερε έντονες αποδοκιμασίες στο ΟΑΚΑ, με την ΑΕΚ να βρίσκεται πια σε “κρίση” και τον Κωστένογλου να αμφισβητείτε όσο ποτέ.