ΑΕΚ – ΟΦΗ 1-0 ΤΕΛΙΚΟ: Δεύτερη νίκη στο γκολ με Χιμένεθ!

Η ΑΕΚ πήρε τη νίκη με 1-0 επί του ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ με γκολ του Λιβάγια και πρωταγωνιστή τον Αλμπάνη, περιμένοντας πλέον το αποτέλεσμα του ντέρμπι της Τούμπας, καθώς ακολουθεί και η κόντρα της με τον Ολυμπιακό στην επόμενη αγωνιστική της Superleague.

Δεύτερη σερί νίκη με 1-0 για την ΑΕΚ του Χιμένεθ, η οποία χωρίς να ενθουσιάσει με την απόδοσή της, πήρε μία άνετη νίκη επί του ΟΦΗ, χωρίς να απειληθεί ουσιαστικά σε κανένα σημείο του αγώνα.

Κορυφαίος του αγώνα ο Αλμπάνης, που έκανε και την ασίστ στο γκολ του Λιβάγια στο 37ο λεπτό του αγώνα. Φωνάζουν δικαίως για ένα καθαρό πέναλτι στο 2ο λεπτό του ματς οι Κρητικοί.

Παρακολουθήστε LIVE το ΑΕΚ – ΟΦΗ από το Newsit.gr

Επιστροφή και για τον Κώστα Γαλανόπουλο, ο οποίος για πρώτη φορά το 2019 βρίσκεται στην αποστολή της ΑΕΚ, έχοντας ξεπεράσει τον τραυματισμό του. Στη διάθεση του Ισπανού και ο Κρίστιτσιτς, αλλά όχι και ο Πόνσε, που είναι τιμωρημένος.

Η Ένωση προέρχεται από την ισοπαλία επί του ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ, ενώ ακολουθεί το ντέρμπι “τελικός” για τη δεύτερη θέση, με τον Ολυμπιακό στο γήπεδο “Καραϊσκάκης”.