Άγιαξ – ΠΑΟΚ 3-2 ΤΕΛΙΚΟ: “Λύγισε” δύσκολα ο… τρομερός Δικέφαλος του Βορρά!

ΦΩΤΟ intime

Ο ΠΑΟΚ στάθηκε στα ίσια κόντρα στον σπουδαίο Άγιαξ στο Άμστερνταμ, αλλά με τον διαιτητή να σφυρίζει τρία πέναλτι εναντίον του, δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το… θαύμα της πρόκρισης, χάνοντας με 3-2.

Με έντονα παράπονα από τη διαιτησία, ο ΠΑΟΚ “λύγισε” από τον Άγιαξ στην Ολλανδία και με το τελικό 3-2 αποκλείστηκε από τα προκριματικά του Champions League.

Ο Μπίσεσβαρ “πάγωσε” το Άμστερνταμ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ο “Αίαντας” κέρδισε τρία πέναλτι στη συνέχεια και προηγήθηκε με 3-1, πριν μειώσει το σκορ και πάλι ο Ολλανδός στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Παρακολουθήστε LIVE το Άγιαξ – ΠΑΟΚ από το Newsit.gr

Ο ΠΑΟΚ έκανε τρομερό πρώτο ματς για περίπου 60 λεπτά στην Τούμπα και βρέθηκε να προηγείται με 2-1 επί της περσινής έκπληξης του Champions League, αλλά ένα γκολ από… κόντρες έφερε τελικά το 2-2 στο πρώτο ματς.

Η ομάδα του Άμπελ Φερέιρα ψάχνει έτσι πια ένα… θαύμα στη ρεβάνς, αφού χρειάζεται νίκη μέσα στο Άμστερνταμ για να προκριθεί ή ισοπαλία με σκορ μεγαλύτερο από αυτό του πρώτου αγώνα.