15oC Αθήνα

Αγχώθηκε, νίκησε και… περιμένει! Στο +5 η Σίτι – video

@ManCity

Την έβδομη σερί νίκη τη στην Premier League και 13η συνολικά στο πρωτάθλημα πέτυχε η Μάντσεστερ Σίτι, που νίκησε εκτός έδρας την Γουότφορντ με 2-1. Αγχωτικά τα τελευταία λεπτά για τους «πολίτες» μετά το γκολ που δέχθηκαν στο 85’. Πλέον, η ομάδα του Γκουαρντιόλα περιμένει να δει τι θα κάνει την Τετάρτη η Λίβερπουλ στην έδρα της Μπέρνλι.

Μια ακόμα αγωνιστική χωρίς… στάση! Η Μάντσεστερ Σίτι πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο στο «Βίκαρατζ Ρόουντ» απέναντι στη Γουότφορντ, νίκησε με 2-1 και αποσπάστηκε πέντε βαθμούς από τη δεύτερη Λίβερπουλ, που θα παίξει το βράδυ της Τετάρτης (5/12) με την Μπέρνλι στο πλαίσιο της -εμβόλιμης- 15ης αγωνιστικής στην Premier League.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα είχε για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μαχρέζ, που έδωσε την ασίστ στον Σανέ (40’) για το 1-0 και έκανε στο 51’ το 2-0,μετά από υπέροχο συνδυασμό των φιλοξενούμενων.

Η νίκη για τους «πολίτες» ήρθε πάντως με… άγχος στο φινάλε, αφού στο 85’ ο Ντουκουρέ μείωσε στο τελικό 2-1