“Άνοιξε” τη διαφορά η Μάντσεστερ Σίτι! Τρομερό χατ-τρικ από Στέρλινγκ – video

Η Μάντσεστερ Σίτι φάνηκε να δυσκολεύεται κόντρα στη Γουότφορντ, αλλά ένα “τρελό” χατ-τρικ του Ραχίμ Στέρλινγκ μέσα σε 13 λεπτά, της χάρισε τη νίκη με 3-1 και της έδωσε “αέρα” 4 βαθμών από τη Λίβερπουλ στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ.

Μία ακόμη νίκη για την Μάντσεστερ Σίτι, που εδραιώνεται στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ, όντας πια στο +4 από τη Λίβερπουλ με ένα παιχνίδι περισσότερο από τους “κόκκινους”.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα έμεινε στο 0-0 στο ημίχρονο κόντρα στη Γουότφορντ, αλλά στο 59′ προηγείτο ήδη με 3-0, αφού ο Ραχίμ Στέρλινγκ πέτυχε ένα ανεπανάληπτο χατ-τρικ μέσα σε 13 λεπτά στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Ντεολοφέου χωρίς να αλλάξει κάτι στο αποτέλεσμα του αγώνα, που φέρνει τους “Πολίτες” σε πλεονεκτική θέση στην κορυφή του αγγλικού πρωταθλήματος.