14oC Αθήνα

Άρης – Ολυμπιακός: “Βάφτηκε” κίτρινη η ματσάρα των… μικρών!

Nova

Η Κ19 του Άρη κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη επί της αντίστοιχης του Ολυμπιακού με 1-0, στο “μεγάλο” ματς της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Superleague 1. Τρία δοκάρια στην αναμέτρηση.

Τη νίκη με 1-0 κατάφερε να πάρει ο Άρης από τον Ολυμπιακό μέσα στη Θεσσαλονίκη, σε ματς για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ-19 της Superleague 1.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το πέτυχε ο Τράκας στο 19′. Ο Άρης είχε ευκαιρία μεγάλη ευκαιρία στο 28′ να διπλασιάσει τα τέρματά του αλλά η προσπάθεια του Σεγκέρκη βρήκε… δοκάρι.

Ο Ολυμπιακός ανέβασε… στροφές στην επανάληψη κι έφτασε μια ανάσα από την ισοφάριση στο 78′ με τον Μπουλάρι να έχει δοκάρι. Εννέα λεπτά αργότερα, οι γηπεοδούχοι είχαν δεύτερο δοκάρι στην αναμέτρηση, με τον Μπακαγιάννη.