Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ 2-0 ΤΕΛΙΚΟ

Η ΑΕΚ δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την ήττα του Ολυμπιακού από τον Ατρόμητο και την ισοπαλία του ΠΑΟΚ με την ΑΕΛ. Η Ένωση ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Αστέρα Τρίπολης με 2-0, αλλά παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η ΑΕΚ, η οποία παρατάχθηκε με πολλές αλλαγές στο αρχικό σχήμα της, πραγματοποίησε πολύ κακή εμφάνιση κι ηττήθηκε δίκαια από τον ψυχωμένο Αστέρα Τρίπολης.

Οι Αρκάδες πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στη Superleague και πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Παρακολουθήσατε LIVE το Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ από το newsit.gr.

ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ 2-0

90+2 Κεφαλιά του Χριστοδουλόπουλου, απέκρουσε ο Αθανασιάδης! Στη συνέχεια, η μπάλα στρώθηκε στον διεθνή Έλληνα άσο, ο οποίος σούταρε άουτ.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

90′ Αλλαγή για τον Αστέρα! Στη θέση του Μαντιντά ο Τόνσο

89′ Τελείως ακίνδυνη η ΑΕΚ!

81′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα! Ο Μανιάς έφυγε στην αντεπίθεση και κεραυνοβόλησε από κοντά τον Τσιντώτα για το 2-0

80′ Καθόλου απειλητική η ΑΕΚ!

79′ Νέα αλλαγή για Αστέρα! Έξω ο Ισνάλντο, μέσα ο Τσιλιανίδης

74′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μανιάς πέρασε στη θέση του Δουβίκα

70’Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τρίστασον αντί του Αραούχο

68′ Κρατάει με άνεση το προβάδισμα ο Αστέρας

Προσπαθεί η ΑΕΚ να φτάσει στην ισοφάριση!

63′ Νέα αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Χριστοδουλόπουλος στη θέση του Μπακασέτα

55′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λιβάγια αντί του Βινίσιους

51′ Δοκάρι για τον Αστέρα! Το σουτ του Ισνάλντο σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Τσιντώτα

47′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Δουβίκας έκλεψε την μπάλα απ’ τον Βινίσιους κι έκανε το γύρισμα στην περιοχή. Ο Τσιντώτας έδιωξε με το δεξί χέρι, αλλά ο Μουνάφο πήρε το ριμπάουντ κι έκανε το 1-0

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ 0-0

43′ Πολύ κακό παιχνίδι στην Τρίπολη

37′ Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο για μαρκάρισμα στον Αραούχο

Δεν παίζεται ποδόσφαιρο στην Τρίπολη! Πολλά νεύρα μεταξύ των παικτών και διαμαρτυρίες

33′ Κίτρινη κάρτα στον Βράνιες.  για φάουλ στον Δουβίκα

28′ Ένταση στο παιχνίδι! “Κοκορομαχία” μεταξύ του Βράνιες και του Μαντιντά. Ο διαιτητής Παπαπέτρου δεν τιμώρησε κανένα παίκτη με κίτρινη κάρτα

25′ Ο Κώτσιρας, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ισνάλντο, έκανε το σουτ, αλλά ο Τσιντώτας μπλόκαρε εύκολα

23′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Κεφαλιά του Γιόχανσον, η μπάλα φεύγει δίπλα από αριστερό δοκάρι της εστίας του Αστέρα

20 λεπτά στο παιχνίδι! Στο μηδέν ο Αστέρας Τρίπολης με την ΑΕΚ

17′ Σουτ του Μπακασέτα, η μπάλα άουτ

12′ Χωρίς ρυθμό το παιχνίδι! Ο Αστέρας Τρίπολης πιέζει ψηλά, αναγκάζοντας τους “κιτρινόμαυρους” να υποπίπτουν σε πολλά λάθη

Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 10 λεπτά! Αναγνωριστικό μέχρι στιγμής το παιχνίδι των δύο ομάδων

2′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Αστέρα! Ο Μαντιντά βρήκε τον Δουβίκα, ο οποίος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.