Ατρόμητος: Η Ντουνάισκα Στρέντα στον… ευρωπαϊκό του δρόμο

Έγινε γνωστός ο αντίπαλος του Ατρομήτου στον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League Μεγάλη πρόκριση για την Ντουνάισκα Στρέντα μέσα στην έδρα της Κρακοβίας. Στην παράταση κρίθηκε το “εισιτήριο”.

Η Ντουνάισκα Στρέντα θα είναι τελικά η αντίπαλος του Ατρόμητου στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League.

Η ομάδα από την Σλοβακία αναδείχθηκε ισόπαλη εκτός έδρας (2-2) στην παράταση με την Κρακόβια (Πολωνία) και έχοντας στα… προίκα το 1-1 της πρώτης αναμέτρησης, θα βρεθεί στο δρόμο των Περιστεριωτών» στη συνέχεια της διοργάνωσης.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2 με γκολάρα του Λόπες. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Κόνορ (47′) και να στείλουν έτσι το παιχνίδι στον έξτρα χρόνο (1-1). Στο μισάωρο της παράτασης η Ντουνάισκα κατάφερε να πετύχει το 2-1 και παρά την ισοφάριση που έγινε στο 122′, πήρε την πρόκριση.

Ο Ατρόμητος θα δώσει το πρώτο ματς εκτός έδρας, στις 25 Ιουλίου, ενώ η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για την 1η Αυγούστου στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου.