Champions League: Γκέλα ολκής για τη Μπαρτελόνα! Διπλό πρόκρισης για τη Ζενίτ – videos

Η Μπαρτσελόνα κατάφερε να κάνει γκέλα και στο θεωρητικά πιο εύκολο παιχνίδι της στο Champions League, μεταφέροντας τις κακές εμφανίσεις της στην Ισπανία και στην Ευρώπη. “Περίπατος” για τη Λειψία στην έδρα της Ζενίτ.

Η Μπαρτσελόνα κατάφερε να κάνει γκέλα και στο θεωρητικά πιο εύκολο παιχνίδι της στο Champions League, “μεταφέροντας” τις κακές εμφανίσεις της στην Ισπανία και στην Ευρώπη.

Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε έμεινε στο 0-0 με τη Σλάβια Πράγας, χωρίς μάλιστα να είναι καλύτερη από τους αντιπάλους της και χάνοντας ουσιαστικά την καλύτερή της ευκαιρία, με το δοκάρι του Μέσι στο πρώτο ημίχρονο.

Στο άλλο απογευματινό ματς, η Λειψία ήταν εμφανώς ανώτερη από τη Ζενίτ και παρότι της ακυρώθηκε και γκολ στα πρώτα λεπτά, επικράτησε άνετα με 2-0 στην Αγία Πετρούπολη.

Ο Ντέμε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 1-0 με τρομερό σουτ από το ύψος της περιοχής και το Σάμπιτζερ με ωραίο τελείωμα στην πλάτη της άμυνας των Ρώσων διαμόρφωσε το τελικό σκορ.