15oC Αθήνα

Champions League ΤΕΛΙΚΑ: “Παρέλαση” για την Παρί στο Ολντ Τράφορντ! Όλα “ανοιχτά” στο Ρόμα – Πόρτο

ΦΩΤΟ twitter

Η Παρί Σεν Ζερμέν ήταν επιβλητική στο Ολντ Τράφορντ και επικρατώντας με 2-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ, είναι με το ένα… πόδι στα προημιτελικά του Champions League. Ρόμα – Πόρτο 2-1 στο άλλο ματς της βραδιάς.

Μετά από ένα “ανοιχτό” πρώτο ημίχρονο, η Παρί Σεν Ζερμέν έκανε “πάρτι” στο δεύτερο ημίχρονο επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και νίκησε… μόνο 2-0 μέσα στο Ολντ Τράφορντ, χάρη στον Ντε Χέα.

Ο Κιμπέμπε άνοιξε το σκορ μετά από απίστευτη ολιγωρία σε κόρνερ και ο Εμπαπέ “σκότωσε” την ομάδα του Σόλσκιερ στην αντεπίθεση, δίνοντας σκορ πρόκρισης στην ομάδα του, ενόψει της ρεβάνς.

Στο άλλο ματς της βραδιάς, η Ρόμα είχε δύο δοκάρια με τον Τζέκο και δύο γκολ με τον Ζανιόλο, όμως η μείωση του σκορ από τον Αντριάν στο 79′, κράτησε “ζωντανή” την Πόρτο στην υπόθεση πρόκριση.

Παρακολουθήστε το Champions League LIVE από το newsit.gr

Η Παρί Σεν Ζερμέν βρέθηκε σε ένα από τους πιο δύσκολους ομίλους της διοργάνωσης, όμως όχι μόνο κατάφερε να προκριθεί στην επόμενη φάση, αλλά πήρε και την πρώτη θέση πάνω από Λίβερπουλ και Νάπολι. Αντίθετα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τον Μουρίνιο στον πάγκο της, “πάλεψε” για τη δεύτερη θέση του 8ο ομίλου, αφήνοντας τελικά εκτός τη Βασλένθια με γκολ στο τέλος, στη μεταξύ τους αναμέτρηση.

4. Γιουνγκ Μπόις 4 (4-12)

Στο έτερο ζευγάρι της βραδιάς, η Πόρτο εκμεταλλεύτηκε τη χαμηλή δυναμικότητα των αντιπάλων της και πήρε άνετα την πρώτη θέση στον τέταρτο όμιλο, ενώ η Ρόμα έμεινε δεύτερη στον έβδομο, μένοντας πίσω από τη Ρεάλ Μαδρίτης.