Champions League, Λίβερπουλ – Μπαρτσελόνα 4-0 ΤΕΛΙΚΟ! – videos

Η Λίβερπουλ έκανε το “θαύμα” και απέκλεισε τη Μπαρτσελόνα.
Επικράτησε με 4-0 και ανέτρεψε το 3-0 του πρώτου αγώνα.
Από δύο γκολ για Ορίγκι και Βαινάλντουμ.
“Εξαφανισμένος” ο Μέσι για τους “μπλαουγκράνα”.

Μετά το 3-0 στο πρώτο ματς στη Βαρκελώνη, η Λίβερπουλ χρειαζόταν τέσσερα γκολ για να προκριθεί, αλλά με μία επική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο του Άνφιλντ, τα κατάφερε.

Σκόραρε τέσσερις φορές, για ένα “μαγικό” 4-0, που φέρνει την ομάδα για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στον τελικό του Champions League. “Χρυσή” αλλαγή του Κλοπ, ο Βαϊνάλντουμ, άλλαξε τη ροή του αγώνα με δύο γκολ μέσα σε λίγα λεπτά. Ο Ορίγκι το γκολ πρόκρισης στο 79′.

Παρακολουθήστε LIVE το Λίβερπουλ – Μπαρτσελόνα από το newsit.gr

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ έχει μπροστά της έναν… Γολγοθά για να προκριθεί στον τελικό της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, αφού χρειάζεται τρία τέρματα, απλώς για να ισοφαρίσει τους αντιπάλους της και μάλιστα θα αγωνιστεί χωρίς δύο από τους κορυφαίους ποδοσφαιριστές της, τους Σαλάχ και Φιρμίνο.

Η Μπαρτσελόνα είναι έτσι το απόλυτο φαβορί, έχοντας πάρει το πλεονέκτημα στην έδρα της, όπου με γκολ του Σουάρες στο πρώτο ημίχρονο και “σόου” του Μέσσι στο δεύτερο μέρος, με άλλα δύο τέρματα, που έφεραν το τελικό 3-0.