13oC Αθήνα

Champions League: Όλα… ανοιχτά στον όμιλο “φωτιά” – video

Χαμός στον 3ο όμιλο του Champions League μετά από τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής. Η Ισοπαλία στο Νάπολι – Παρί (1-1) και η νίκη του Ερυθρού Αστέρα επί της Λίβερπουλ (2-0) ελαχιστοποίησε τη βαθμολογική διαφορά των ομάδων.

Η πρόκριση με τον αποκλεισμό είναι μια πολύ κοντινή διαδρομή για τις 4 ομάδες που συνθλετους τον 3ο όμιλο του Champions League.

Η ισοπαλία της Νάπολι με την Παρί Σεν Ζερμέν στο “Σαν Πάολο”, σε συνδυασμό με την ήττα της Λίβερπουλ στο Βελιγράδι, έκανε… σταυρόλεξο για πολύ δυνατούς λύτες το συγκεκριμένο γκρουπ.

Και αυτό, γιατι και οι τέσσερις ομάδες που μετέχουν σ΄ αυτό βρίσκονται πια στη διεκδίκηση των δύο πρώτων θέσεων. Νάπολι και Λίβερπουλ είναι ισόβαθμες (με 6 β.) στις πρώτες θέσεις του ομίλου, τις ακολουθεί η Παρί με 5 βαθμούς, ενώ στους 4 ανέβηκε ο Ερυθρός Αστέρας.

Όσον αφορά τα του… χορτασστικού αγώνα που έγινε στη Νάπολη, οι “παρτενοπέι” βρέθηκαν πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, αλλά έσωσαν ένα βαθμό με το πέναλτι του Ινσίνιε.