Champions League: “Σωτήρια” ανατροπή για τη Μπαρτσελόνα! Ο Σουάρες “λύγισε” την Ίντερ – videos

Μπορεί να μην ενθουσίασε και πάλι με την απόδοσή της, αλλά αυτή τη φορά η Μπαρτσελόνα έδειξε… ψυχή και με δύο γκολάρες του Λουίς Σουάρες ανέτρεψε το σκορ επί της Ίντερ και πήρε τη νίκη με 2-1. “Αέρας” η Ντόρτμουντ στην Πράγα, 2-0 τη Σλάβια.

Με τον Λαουτάρο Μαρτίνεζ να δίνει το προβάδισμα στην Ίντερ μόλις στο 3ο λεπτό μέσα στο Καμπ Νόου, οι φίλοι της Μπαρτσελόνα άρχισαν τις αποδοκιμασίες, όμως ο Λουίς Σουάρες έσωσε τελικά την “παρτίδα” για τον Ερνέστο Βαλβέρδε και τους συμπαίκτες του.

Ο Ουρουγουανός επιθετικός φώναξε “παρών” στο δεύτερο ημίχρονο και αφού πρώτα ισοφάρισε το ματς με απίθανη γκολάρα, στη συνέχεια ολοκλήρωσε και την ανατροπή, σκοράροντας στο 84′ το γκολ νίκης για την ομάδα του, μετά από ασίστ του Λέο Μέσι.

One man show ήταν και το ματς στην Πράγα, όπου ο Χακίμι βρήκε δύο φορές το “δρόμο” προς τα δίχτυα, μία σε κάθε ημίχρονο, χαρίζοντας στη Ντόρτμουντ τη νίκη με 2-0 επί της Σλάβια.