Site icon NewsIT

Champions League: Χωρίς έλεος! Παρί και Νεϊμάρ “κατέστρεψαν” τον Ερυθρό Αστέρα – video

03.10.2018 | 21:58
Champions League: Χωρίς έλεος! Παρί και Νεϊμάρ “κατέστρεψαν” τον Ερυθρό Αστέρα –  video

Σάκος του... μποξ έγινε ο Ερυθρός Αστέρας για την Παρί Σεν Ζερμέν. Ο Νεϊμάρ πέτυχε χατ-τρικ και οδήγησε τους Γάλλους στο εκπληκτικό 6-1. Το γκολ της τιμής για τους Σέρβους από τον Μάρκο Μάριν. Μεγάλο “διπλό” για Σάλκε στην έδρα της Λοκομοτίβ Μόσχας (0-1).

Δεν έβγαλε το… πόδι από το γκάζι ούτε λεπτό και μοίρασε θέαμα στο κοινό της! Η Παρί Σεν Ζερμέν έπιασε εκπληκτική απόδοση κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα, τον οποίο και “διέλυσε” με 6-1 στο “παρκ ντε Πρενς”. Ο Νεϊμάρ πέτυχε τρία γκολ κι έτσι βοήθησε την ομάδα του να πάρει το πρώτο της τρίποντο στο φετινή διοργάνωση.

Η αναμέτρηση του “Παρκ ντε Πρενς” είχε ένα ξεκάθαρο φαβορί, κάτι που φάνηκε και εντός αγωνιστικού χώρου. Η ομάδα του Τούχελ μπήκε με… φόρα στο ματς και δεν άφησε περιθώρια στον Ερυθρό Αστέρα για να την αμφισβητήσει.

Ο Νεϊμάρ πήρε από το.. χέρι την Παρί και μέσα σε δυο λεπτά την πήγε στο 2-0. Ο Βραζιλιάνος άνοιξε το σκορ στο 20′ με υπέροχη εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 22′ συνδυάστηκε με τον Εμπαπέ και πέτυχε το δεύτερο του γκολ στην αναμέτρηση.

Το ματς κύλησε σε.. ρυθμούς Παρί, με τον Καβάνι να “χορεύει” την άμυνα των Σέρβων στο 37′ και να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 3-0 (το σουτ του βρήκε και στην προβολή αμυνόμενου). Οι Γάλλοι δεν κατέβασαν στροφές μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους και έφτασαν στο 4-0 με την προβολή του Ντι Μαρία (42′).

Το… πάρτι της Παρί συνεχίστηκε και στην επανάληψη. Στο 70′ οι γηπεδούχου συνεργάστηκαν όμορφα και η μπάλα έφτασε στον Εμπαπέ, που την.. έσπρωξε στα δίχτυα για το 5-0.

Στη μοναδική στιγμή που κατάφερε να βγάλει αντίδραση, ο Ερυθρός Αστέρας κατάφερε να μειώσει σε 5-1, με το δυνατό σουτ του Μάριν μέσα από τη μεγάλη περιοχή (74′).

Οι γηπεδούχοι πάντως δεν έδειξαν… έλεος και έξι λεπτά αργότερα ο Νεϊμάρ έστειλε για τρίτη φορά -και έκτη συνολικά- την μπάλα στα δίχτυα του Ερυθρού Αστέρα. Ο Βραζιλιάνος σκόραρε ξανά με εκτέλεση φάουλ. Το σκορ δεν πήγε ακόμα πιο… ψηλά, λόγω των αποκρούσεων του Μπόργιαν

Στο άλλο παιχνίδι που είχε “σέντρα” στις 19:55, η Σάλκε.. έσπασε το ρόδι στο φετινό Champions League στην RZD Arena της Μόσχας.

Οι “βασιλικοί μπλε” μετά το 1-1 με την Πόρτο στο «Γκελζενκίρχεν» απέδρασαν με «διπλό» από την έδρα της Λοκομοτίβ (1-0), με τον ΜακΚένι να.. λυτρώνει την ομάδα του στο 88′.