Δευτέρα, 29 Απρ.

Διπλό του ΠΑΟΚ στους “μικρούς”! Νίκη στο 91′ επί του Ολυμπιακού Κ19

Το “πρόγευμα” για το αποψινό ντέρμπι κορυφής στη Superleague, έφερε αντιμέτωπες τις ομάδες κάτω των 19 ετών των δύο ομάδων, με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί του Ολυμπιακού, χάρη σε ένα γκολ του Μιχαηλίδη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο ΠΑΟΚ πήρε το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο πρωτάθλημα Κ19, επικρατώντας στο Ρέντη των “ερυθρόλευκων” με 0-1, με ένα γκολ… buzzer beater από τον Μιχαηλίδη στο 91ο λεπτό του αγώνα.

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, ο “Δικέφαλος του Βορρά” κατάφερε να βρει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από κόρνερ του Χατζηστραβού και καρφωτή κεφαλιά του σκόρερ, διατηρώντας έτσι το απόλυτο των νικών μετά από 4 αγωνιστικές.

Οι συνθέσεις στο ματς

Ολυμπιακός: Καραργύρης, Γαλούπης, Πέϊος, Ράμα, Γκοτζαμανίδης, Νεοφυτίδης, Ξενιτίδης, Φέκκας, Κωστανάσιος, Μαρίνος και Βοΐλης.

ΠΑΟΚ:  Λύρατζης , Τσαούσης, Μιχαηλίδης, Διαμαντής, Τσιγγάρας, Μπαλογιάννης (65′ Σαλαμούρας), Χατζηστραβός, Γαϊτανίδης (88′ Πουρναράς), Τζοβάρας, Δούμτσης (78′ Πανίδης).