Παρασκευή, 10 Μαΐ

“Εξάσφαιρη” Μπάγερν! “Διέλυσε” τη Μάιντς με 6 σκόρερ – video

Η Μπάγερν Μονάχου βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης κόντρα στη Μάιντς, αλλά “απάντησε” με… καταιγισμό τερμάτων στη συνέχεια του αγώνα και επικράτησε με το εντυπωσιακό 6-1 στο τέλος.

Μετά τη γκέλα της πρεμιέρας, η Μπάγερν Μονάχου έχει “ανεβάσει” ρυθμούς στη Μπουντεσλίγκα και δείχνει έτοιμη να… κόψει την όρεξη των υπολοίπων διεκδικητών του τίτλου.

Κάπως έτσι, κόντρα στη Μάιντς ήταν εξαιρετική και τη “διέλυσε” με 6-1, παρότι έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Μποέτιους. Ο Παβάρ ήταν αυτός που ισοφάρισε στο 36′ για να ακολουθήσει… κατήφορος στην Allianz Arena με άλλους πέντε παίκτες των Βαυαρών (Αλάμπα, Πέρισιτς, Κομάν, Λεβαντόφσκι και Ντέιβις) να βρίσκουν το δρόμο προς τα δίχτυα.