“Έπιασε” κορυφή η Μάντσεστερ Σίτι! Μεγάλο διπλό στο Λίβερπουλ – video

Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις κάθε ημιχρόνου, η Μάντσεστερ Σίτι πέρασε και από την έδρα της Έβερτον με 2-0 και πλέον “έπιασε” τη Λίβερπουλ στην κορυφή της Premier League, έχοντας βέβαια και ένα ματς περισσότερο.

“Πόλεμος” στην κορυφή της Premier League, με τη Μάντσεστερ Σίτι να “αλώνει” το Λίβερπουλ και την έδρα της συμπολίτισσας των “κόκκινων”, Έβερτον, για να βρεθεί ξανά στην κορυφή του πρωταθλήματος, έστω και στην ισοβαθμία με ένα αγώνα περισσότερο.

Οι “Πολίτες” άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Λαπόρτ στο 46′ και “καθάρισαν” το ματς στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ζεσούς να διαμορφώνει το τελικό 2-0 στο ματς.

Έφθασαν έτσι τους 62 βαθμούς, όσους έχει και η ομάδα του Κλοπ, η οποία και βρίσκεται πλέον σε μεγάλη “πίεση” για παραμείνει ξανά μόνη της στην κορυφή του πρωταθλήματος.