“Φωνές” από τη Μπάγερν! Πέναλτι και… ποντίκια [vid, pics]

Πέναλτι
ΦΩΤΟ twitter

Έξαλλοι με τη διαιτησία ήταν οι παίκτες της Μπάγερν, με τις διαμαρτυρτίες να επικεντρώνονται σε ένα χέρι-πέναλτι του Μαρσέλο στο 45ο λεπτό του αγώνα. “Πέναλτι, σκ@τ@ και… ποντίκια”, άγραψε στο instagram o Βιδάλ!

Η Μπάγερν διαμαρτύρεται έντονα για ένα πέναλτι που δεν σφύριξε ο διαιτητής του αγώνα κόντρα στη Ρεάλ, το οποίο και θα μπορούσε να κρίνει το παιχνίδι και την πρόκριση υπέρ των Βαυαρών.

Στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, μία σέντρα από δεξιά, βρήκε στο χέρι του Μαρσέλο, αλλά ο ρέφερι του αγώνα, έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι και αμέσως μετά έστειλε τους παίκτες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, με το σκορ στο 1-1.

Η φάση έκανε έξαλλους άπαντες στη Μπάγερν, με τους Βιδάλ και Μπόατεγκ που ήταν εκτός αποστολής, να “ξεσπούν” στα social media. “Πέναλτι, σκ@τ@ και… ποντίκια”, ήταν κάποια από τα σχόλια του Βιδάλ, ενώ ο Μπόατεγκ έγραψε: “Όχι πέναλτι; Ελάτε…”