Σάββατο, 27 Απρ.

Football League: Υποβιβάστηκε ο Πανσερραϊκός – Τριάρα για τον Άρη στη Σπάρτη

Παναχαϊκή

Η Παναχαϊκή δεν χαρίστηκε του Πανσερραϊκού και με την ισοπαλία 1-1 τον “έστειλε” οριστικά στην τρίτη εθνική κατηγορία. Διπλό με τριάρα και για τον Άρη Θεσσαλονίκης, ο οποίος με τη σειρά του, διατήρισε σε “κίνδυνο” τη Σπάρτη.

Παναχαϊκή και Άρης μπορεί να μην έχουν πλέον αγωνιστικό ενδιαφέρον για το υπόλοιπο της σεζόν στη Football League, όμως αυτό δεν έγινε αισθητό και στο γήπεδο, αφού αμφότερες αποδείχθηκαν ανυπέρβλητα “εμπόδια” για τους αντιπάλους τους.

Η Παναχαϊκή κατάφερε να πάρει το 1-1 μέσα στις Σέρρες και να “σφραγίσει” τον υποβιβασμό του Πανσερραϊκού, ενώ ο Άρης “διέλυσε” με 3-0 τη Σπάρτη, η οποία και δεν έχει οριστικοποιήσει ακόμη την παραμονή της στη δεύτερη τη τάξη κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Το παιχνίδι στη Σπάρτη πάντως, “στιγματίστηκε” και από την… επίθεση των παικτών στο διαιτητή μετά την υπόδειξη πέναλτι στο 45ο λεπτό του αγώνα, υπέρ των “κιτρίνων.” Το ματς διεκόπη μάλιστα για 10 λεπτά, αλλά ολοκληρώθηκε τελικά κανονικά για το τελικό 0-3.