13oC Αθήνα

“Φορτσάτη” στο 2019 η Μπάγερν Μονάχου! Με τριάρα στο -3 από την κορυφή – videos

Η Μπάγερν Μονάχου ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο το δεύτερο μισό της σεζόν στη Μπουντεσλίγκα, αφού πέρασε με “τριάρα” από την έδρα της Χόφενχαϊμ και μείωσε τη διαφορά της από την κορυφή της βαθμολογίας, στους τρεις βαθμούς.

Έτοιμη να “παλέψει” για τον τίτλο της Μπουντεσλίγκα, έδειξε στο πρώτο παιχνίδι της στο 2019, η Μπάγερν Μονάχου, που επικράτησε άνετα με 3-1 στην δύσβατη έδρα της Χόφενχαϊμ.

Η ομάδα του Νίκο Κόβατς, άργησε να βρει ρυθμό στο ματς, αλλά δύο γκολ του Γκορέτσκα στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, έδωσαν ουσιαστικά τέλος στο ματς. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν βέβαια να μειώσουν σε 2-1 με τον Σουλτς στο 59′, όμως οι “Βαυαροί” συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο και πέτυχαν και τρίτο τέρμα με τον Λεβαντόφσκι στο 87ο λεπτό του αγώνα.

Η Μπάγερν έφθασε έτσι τους 39 βαθμούς μετά από 18 αγώνες στο πρωτάθλημα και μείωσε τη διαφορά από τη Ντόρτμουντ και την κορυφή στους 3 βαθμούς, έχοντας βέβαια και ένα παιχνίδι περισσότερο.