Γιουνάιτεντ – Λίβερπουλ: Αήττητοι με “χρυσή” αλλαγή τον Λαλάνα οι “κόκκινοι”! – video

Ένα γκολ του Λαλάνα στο 85′ έσωσε έστω τον βαθμό της ισοπαλίας για τη Λίβερπουλ κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Ολντ Τράφορντ, με το τελικό 1-1 να διατηρεί αήττητη την ομάδα του Κλοπ.

Στη χειρότερη εμφάνισή της στη σεζόν, η Λίβερπουλ κατάφερε τουλάχιστον να μη χάσει στο ντέρμπι με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Ολντ Τράφορντ, χάρη σε μία… χρυσή αλλαγή του Γιούργκεν Κλοπ.

Ο Λαλάνα ήταν αυτός που πέρασε στο ματς στο τελευταίο 20λεπτο και γλίτωσε την ομάδα του από την ήττα, ισοφαρίζοντας με πλασέ από κοντά το γκολ του Ράσφορντ στο πρώτο ημίχρονο. Νωρίτερα είχε στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και ο Μανέ για τους “κόκκινους”, αλλά ο διαιτητής ακύρωσε το τέρμα μέσω και του VAR για χέρι του σκόρερ στη φάση.

Η Λίβερπουλ παρέμεινε έτσι αήττητη στο φετινό πρωτάθλημα και αύξησε τη διαφορά της στο +6 από τη Μάντσεστερ Σίτι, έχοντας διαφορά… ασφαλείας στην κορυφή της Premier League.