Γιουβέντους – Ολυμπιακός 2-0 ΤΕΛΙΚΟ: Άλλαξε το ματς ο Ιγκουαΐν

Ολυμπιακός
@juventusfc

– Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να επιστρέψει στο δρόμο των επιτυχιών, αλλά έδειξε βελτίωση
– Η ομάδα του Τάκη Λεμονή “πάλεψε” αλλά τελικά ηττήθηκε με 2-0 από τη Γιουβέντους, σε ματς για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Champions League
– Μπήκε και σκόραρε ο Ιγκουαΐν, ενώ έφτιαξε και το δεύτερο γκολ

Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης

ΛΗΞΗ του αγώνα και ήττα για τον Ολυμπιακό με 2-0 από τη Γιουβέντους στο Τορίνο.

Μικρή διακοπή στο ματς, καθώς ο Ένχελς μάτωσε στο στόμα, ύστερα από σύγκρουση με τον Κιελίνι, που φόρεσε ένα προστατευτικό στο κεφάλι

88′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μάριν στη θέση του Εμενίκε

84′ Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Ο Μπερναρντέσκι στη θέση του Ντάγκλας Κόστα

80′ ΓΚΟΛ για τη Γιουβέντους, 2-0. Ο Ιγκουαΐν κουβάλησε για πολλά μέτρα την μπάλα, έκανε την κάθετη στον Ντιμπαλά, που πρόλαβε τον Προτό στην έξοδο και πλάσαρε. Ο Ενγκελς με τάκλιν έδιωξε, αλλά η μπάλα χτύπησε πάνω στον Μάντζουκιτς και κατέληξε στα δίχτυα.

77′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης στη θέση του Ζντιέλαρ

71′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπεν στη θέση του Πάρντο

67′ ΓΚΟΛ για τη Γιουβέντους, 1-0. Ο Σάντρο έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Ιγκουαϊν έκανε το πλασέ, ο Νικολάου έκοψε, αλλά ο Αργεντινός με νέο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

66′ Σουτ του Οτζίτζα εκτός μεγάλης περιοχής, απομάκρυνε με υπερένταση ο Μπουφόν

60′ Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Ο Ιγκουαΐν στη θέση του Κουαρδάδο

58′ Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Αντεπίθεση των “ερυθρόλευκων” -τρεις παίκτες εναντίον δύο αμυντικών κακή πάσα του Πάρντο, στο “ριμπάουντ” ο Σεμπά έπιασε το μακρινό πλασέ, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία του Μπουφόν.

55′ Καλή στιγμή για Γιουβέντους. Αντί να εκτελέσει το φάουλ, ο Ντιμπάλα έκανε πάσα δίπλα στον Ντάγκλας Κόστα, που έπιασε το σουτ εκτός μεγάλης περιοχής, η μπάλα έφυγε για λίγο άουτ

Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες

Δεύτερο ημίχρονο στο Τορίνο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Τορίνο

45′ Παραλίγο αυτογκόλ από τον Ένγκελς

45′ Τεράστια ευκαιρία για Γιουβέντους. Ο Προτό απέκρουσε εντυπωσιακά το πλασέ του Ντιμπάλα

42′ Ο Πάρντο έκανε ωραία κίνηση, έφτασε στα όρια της μεγάλης περιοχής τη Γιουβέντους, αλλά το σουτ που έπιασε ήταν εύκολη δουλειά για τον Μπουφόν.

40′ Πάλι ο Προτό έδιωξε την κεφαλιά του Μάντζουκιτς

36′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Εμενίκε βγήκε από τα αριστερά στην αντεπίθεση, μπήκε μέσα στην περιοχή της Γιουβέντους, αλλά αντί να σουτάρει από καλό σημείο, γύρισε την μπάλα στον Πάρντο, Ο Μπεντανκούρ έκοψε.

35′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για Γιουβέντους! Εκτέλεση κόρνερ του Ντιμπάλα, ο Προτό απέκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Στουράρο

34′ Πρωτη μεγάλη φάση για Γιουβέντους. Ο Προτό έδιωξε σε κόρνερ την κεφαλιά του Μάντζουκιτς

Έχει ανεβάσει.. στροφές ο Ολυμπιακός

33′ Καλή και γρήγορη επίθεση των “ερυθρόλευκων”, ο Ρομαό έκανε το σουτ εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

30′ Προσπαθεί να ισορροπήσει το παιχνίδι ο Ολυμπιακός και να κερδίσει μέτρα

25′ Πολύ κοντά οι γραμμές του Ολυμπιακού – Δεν βρίσκουν χώρους να επιτεθούν οι γηπεδούχοι

14′ Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Οτζίτζα έκλεψε την μπάλα στο χώρο του κέντρου, έφτασε μέχρι τα όρια της μεγάλης περιοχής, πάσαρε στον Σεμπά, ο οποίος απέφυγε τον Στουράρο μέσα στην μεγάλη περιοχή, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε ψηλά άουτ!

Χωρίς κάποια μεγάλη φάση του πρώτο δεκάλεπτο

7′ Πρώτη φάση στο ματς για τον Ολυμπιακό. Το σουτ του Πάρντο έφυγε ψηλά άουτ

Από τη σέντρα και προς την περιοχή του Ολυμπιακού έχουν οι Ιταλοί την μπάλα

Σέντρα στο ματς

Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες. Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι

Ο Πιάνιτς ένιωσε ενοχλήσεις στην προθέρμανση και θα μείνει εκτός ενδεκάδας της Γιουβέντους. Στη θέση του ο Μπεντανκούρ

Περίπου 1.000 οι φίλοι του Ολυμπιακού βρίσκονται στις εξέδρες

Στο Τορίνο βρίσκεται ο ισχυρός άντρας της “ερυθρόλευκης” ΠΑΕ, Βαγγέλης Μαρινάκης, μαζί με τους Βρέντζο, Κοβάσεβιτς, Καρεμπέ και Θεοδωρίδη

Διαιτητής: Τόμπιας Στίλερ

Α’ βοηθός: Μίκε Πίκελ

Β’ βοηθός: Γιαν Σίντελ

4ος: Κρίστιαν Γκίτελμαν

Επιπρόσθετοι βοηθοί γραμμής: Μάρκο Φριτζ, Χαρμ Όσμερς

Να αναφέρουμε πως στον πάγκο του Ολυμπιακού θα καθίσει ο Μποτία, για πρώτη φορά στη φετινή σεζόν

Αναπληρωματικοί για τους “μπιανκονέρι”: Σέσνι, Μπενατιά, Ρουγκάνι, Ασαμόα, Μπεντανκούρ, Μπερναρντέσκι, Ιγκουαΐν.

Αναπληρωματικοί για τους “ερυθρολεύκους”: Χουτεσιώτης, Μποτία, Ελαμπντελαουί, Ταχτσίδης, Φορτούνης, Μάριν, Μπεν.

Αίσθηση προκαλει όμως η απόφαση του Τάκη Λεμονή να αφήσει εκτός 18άδας τους Ζιλέ, Καρσελά και Τζούρτζεβιτς!

Χωρίς βαθμό οι δυο ομάδες μετά την πρώτη αγωνιστική, αφού ηττήθηκαν από Σπόρτινγκ Λισαβόνας και Μπαρτσελόνα.

Παράλληλα, θα… ρίξει στα βαθιά τον Δημήτρη Νικολάου, στο πλευρό του Ένχελς, στο κέντρο της άμυνας. Στο δεξί άκρο της, πήγε αυτή τη φορά ο Φιγκέιρας.

Ο Έλληνας τεχνικός θα χρησιμοποιήσει στη μεσαία γραμμή τους Ρομαό και Ζντιέλαρ σαν “κόφτες”, ενώ πιο ελεύθερο ρόλο -μπροστά τους- θα έχει ο Οτζίτζα Οφόε.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού στην έδρα της Γιουβέντους, για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Champions League.