Γκολάρα από τον Σακίρι με ανάποδο ψαλίδι! Η Λίβερπουλ συνέτριψε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – video

Η Λίβερπουλ ήταν καταιγιστή στο δεύτερο ημίχρονο του φιλικού αγώνα με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και συνέτριψε την ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο με 4-1. Τρομερό γκολ από τον Σακίρι.

Η Λίβερπουλ πάτησε τέρμα το γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και συνέτριψε με 4-1 την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο Αν Άρμπορ του Μίσιγκαν.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ προηγήθηκε με εύστοχο πέναλτι του Μανέ στο 28′, ωστόσο το σύνολο του Ζοζέ Μουρίνιο ισοφάρισε τρία λεπτά αργότερα με τον Περέιρα.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν παράσταση για έναν ρόλο, αυτόν της Λίβερπουλ. Ο Στάριτς στο 66′  έδωσε εκ νέου προβάδισμα στο σύνολο του Κλοπ, το οποίο πέτυχε ακόμα δύο γκολ. Στο 74′ ο Ότζο με πέναλτι έκανε το 3-1, ενώ ο Σακίρι, με εξαιρετικό ανάποδο ψαλίδι στο 82′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.