Παρασκευή, 29 Μαρ.

Γλίτωσε στο… τσακ ο τερματοφύλακας του Άγιαξ! Κροτίδα έσκασε ακριβώς δίπλα του – video

ΦΩΤΟ twitter

Ο Αντρέ Ονανά κινδύνευσε σοβαρά στο ντέρμπι της Ολλανδίας ανάμεσα στον Άγιαξ και την Ουτρέχτη, καθώς κροτίδα από τις κερκίδες, έσκασε δίπλα στον Καμερουνέζο τερματοφύλακα, που γλίτωσε από του… χάρου τα δόντια.

Ακόμη και στην Ολλανδία φαίνεται ότι έχει ξεφύγει η κατάσταση στις κερκίδες των γηπέδων, καθώς στο ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στην Ουτρέχτη και τον Άγιαξ, οι οπαδοί των γηπεδούχων οδήγησαν σε διακοπή του αγώνα.

Πιο συγκεκριμένα στο 60ο λεπτό του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν στο 0-2, μία κροτίδα έπεσε μέσα στον αγωνιστικό χώρο, απειλώντας τη σωματική ακεραιότητα του τερματοφύλακα του “Αίαντα”, Αντρέ Ονανά.

Ο Καμερουνέζος γλίτωσε από τύχη τα χειρότερα, με το παιχνίδι να διακόπτεται για 10 λεπτά, αλλά να συνεχίζεται στη συνέχεια, με την ομάδα του να παίρνει τη νίκη με 3-1.