Παρασκευή, 29 Μαρ.
24oC Αθήνα

Η Άρσεναλ “πλήγωσε” κι άλλο τη Γιουνάιτεντ! Video

Το βροχερό Μάντσεστερ αποτέλεσε ιδανικό σκηνικό για τη νέα «γκέλα» της Γιουνάιτεντ. Η Άρσεναλ έβγαλε πείσμα μέσα στο «Ολντ Τράφορντ» και έφυγε με το βαθμό (1-1).

Δεν μπορεί να… σηκώσει κεφάλι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Η ομάδα του Σόλσκιερ έμεινε στο 1-1 με την Άρσεναλ στο «Ολντ Τράφορντ» και με δύο νίκες, τρεις ισοπαλίες και 2 ήττες μετά από 7 αγωνιστικές στην Premier League δείχνει ανίκανη να πείσει τους οπαδούς της πως μπορεί να βελτιωθεί.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κάτι το… βαρετό, αλλά το φινάλε του κατάφερε να ενθουσιάσει τους γηπεδούχους. Στο 45 η Γιουνάιτεντ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με εκπληκτικό σουτ του ΜακΤόμινει!

Το ματς απέκτησε ενδιαφέρον και το δεύτερο ημίχρονο είχε ρυθμό και φάσειες. Σε μια από αυτές (58’) η Άρσεναλ ισοφάρισε. Ο Ομπαμεγιάνγκ σκόραρε, ο επόπτης υπέδειξε σε θέση οφσάιντ τον επιθετικό των φιλοξενούμενων, αλλά το VAR επιβεβαίωσε το γκολ κι έδωσε την ισοπαλία στους «κανονιέρηδες» (1-1).

Με το βαθμό αυτό, η Άρσεναλ έφτασε τους 12, βρίσκεται στην 4η θέση της Premier League, αλλά έχασε την ευκαιρία να πιάσει τη Λέστερ στην 3η. Την ίδια στιγμή, η Γιουνάιτεντ είναι 10η με εννέα βαθμούς.