Τετάρτη, 8 Μαΐ

Η Φιορεντίνα των 10 παικτών “σόκαρε” την Αταλάντα! Στους “8” του Coppa Italia οι “βιόλα”! video

ΦΩΤΟ ΑΠΕ

Μεγάλη πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας πήρε η Φιορεντίνα που επιβλήθηκε με 2-1 της Αταλάντα στο “Αρτέμιο Φράνκι”, παρ’ότι αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο στα τελευταία 20 λεπτά της αναμέτρησης.

Η Φιορεντίνα πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας έναντι της Αταλάντα, την οποία νίκησε με 2-1 εντός έδρας. Οι «βιόλα» προηγήθηκαν με τον Κουτρόνε στο 11΄, αλλά στο 57΄ ο Ίλισιτς ισοφάρισε για τους “μπαργκαμάσκι”.

Η αποβολή του Πετσέλα στο 70΄άφησε με 10 παίκτες τη Φιορεντίνα και η Αταλάντα πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο γήπεδο, αλλά η Φιορεντίνα κατάφερε στο 84ο λεπτό να σκοράρει με τον Ισπανό αμυντικό της, Πολ Λιρόλα, και να πάρει την πρόκριση για τα προημιτελικά της διοργάνωσης.