25oC Αθήνα

Η γκάφα της χρονιάς στην Ελβετία! Τερματοφύλακας “έπνιξε” σουτ από τα… 80 μέτρα – video

ΦΩΤΟ twitter

Μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα της Σιόν με τη Λουγκάνο, ο τερματοφύλακας της γηπεδούχου ομάδας, Αντονί Μεζονιάλ, έκανε ανεκδιήγητα λανθασμένο υπολογισμό της μπάλας, με αποτέλεσμα να δεχτεί το πιο… αστείο γκολ της χρονιάς, από διώξιμο στην αντίπαλη περιοχή.

Τη γκάφα της χρονιάς, έκανε μόλις στο πρώτο παιχνίδι της σεζόν, ο τερματοφύλακας της Σιόν, Αντονί Μεζονιάλ, αφού κατάφερε να δεχτεί γκολ από απόκρουση αμυντικού στην αντίπαλη περιοχή, κόντρα στη Λουγκάνο.

Πιο συγκεκριμένα, με το ρολόι να δείχνει το τέταρτο λεπτό του αγώνα, ο Ντράγκαν Μιχαΐλοβιτς, προσπάθησε να διώξει μακριά από την περιοχή του τη μπάλα, όμως ο 20χρονος τερματοφύλακας των γηπεδούχων “κοιμόταν” στο δικό του τέρμα και καθυστερώντας να πάρει σωστή θέση στη δική του περιοχή, δέχτηκε ένα… αδιανόητο γκολ από τα σχεδόν 80 μέτρα.

Το γκολ αποδείχθηκε καθοριστικό μάλιστα, αφού η ομάδα του διεθνούς γκολκίπερ με τις “μικρές” Εθνικές Ομάδες της Ελβετίας, ηττήθηκε τελικά στο ματς για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος, με 1-2.