Σάββατο, 27 Απρ.

Η Ρόμα βλέπει το… Champions League να απομακρύνεται! video

@OfficialASRoma

Η Ρόμα γνώρισε την ήττα στην έδρα της ΣΠΑΛ (δίνει μάχη για να αποφύγει τον υποβιβασμό) και πλέον βλέπει να δυσκολεύει αρκετά η προσπάθεια της για έξοδο στο Champions League της νέας περιόδου.

Η Ρόμα του Κλαούντιο Ρανιέρι γνώρισε την έβδομη εφετινή ήττα στη Serie A πρωτάθλημα χάνοντας στο «Πάολο Μάτσα» από τη ΣΠΑΛ με 2-1.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν δίκαια στους τρεις βαθμούς απέναντι στους “τζαλορόσι”, που έχασαν κι άλλο έδαφος στη διεκδίκηση μιας θέσης στην πρώτη τετράδα.

Ο Φάρες με ωραία κεφαλιά στο 20′ έδωσε το προβάδισμα στην ΣΠΑΛ. Λίγα λεπτά μετά το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους όμως (53′) η Ρόμα έφεραν το σκορ στα ίσα με πέναλτι του Περότι. Έξι λεπτά αργότερα, ο Πετάνια από την… άσπρη βούλα έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους.

Η νίκη ήταν πολύ σημαντική για την ομάδα από την Εμίλια-Ρομάνια, που βρίσκεται πια στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη.