Πέμπτη, 18 Απρ.

Ξάνθη – ΑΕΛ: “Ανάσα” για τους Ακρίτες με τρίλεπτο “φωτιά”! video

ΦΩΤΟ intime

Η Ξάνθη πήρε την πρώτη της νίκη μετά από 5 αγωνιστικές επικρατώντας με 2-1 της ΑΕΛ και μάλιστα με ανατροπή του σκορ, μέσα σε ένα τρίλεπτο μετά το προβάδισμα των “βυσσινί”.

Μέσα σε τέσσερα λεπτά έγιναν… όλα στο παιχνίδι της Ξάνθης με την ΑΕΛ στα “Πηγάδια” για τη 17η αγωνιστική της Superleague, με τους “Ακρίτες” να πανηγυρίζουν μετά από καιρό μια νίκη, την πρώτη με τον Γιώργο Παράσχο στον πάγκο τους.

ΠΑΕ ΑΕΛ: Ανακοίνωση… 13ων λέξεων! “Τι αλητείες είναι αυτές;”

Στο 64′ ο νεοφερμένος Κασάδο έκανε… δώρο το άνοιγμα του σκορ στους φιλοξενούμενους, με τον Μιλοσάβλιεβιτς να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του με προβολή, αλλά μέχρι το 68′ το ματς είχε έρθει… τούμπα.

Ο Φόσε με παρόμοιο τρόπο και δική του προβολή ισοφάρισε σε 1-1 στο 67′ και δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με άψογο τελείωμα από φοβερή κεφαλιά-ασίστ του Στάρτζεον, ολοκλήρωσε την ανατροπή. Το 2-1 έμεινε μάλιστα μέχρι τέλους, χαρίζοντας στην Ξάνθη την πρώτη νίκη μετά το 1-0 επί του Ατρομήτου στη 12η αγωνιστική της Superleague.