15oC Αθήνα

Ξάνθη – Ολυμπιακός 1-1 ΤΕΛΙΚΟ

Ξάνθη - Ολυμπιακός

-Το απόλυτο των νικών δεν κατάφερε να διατηρήσει ο Ολυμπιακός στην Ξάνθη
-Οι ακρίτες ισοφάρισαν σε 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League
-Ντεμπούτο Ένγκελς με γκολ

Ο Χάσι έχει πει ότι το μυαλό του και των παικτών του ήταν αφοσιωμένο σε αυτό το παιχνίδι και όχι στο Champions League.

Παρακολουθήσατε από το Newsit την αναμέτρηση Ξάνθη – Ολυμπιακός λεπτό προς λεπτό

91′ Κίτρινη κάρτα στον Ζίφκοβιτς
86′ Κίτρινη κάρτα στον Μπρίτο.

82′ Κίτρινη κάρτα στον Μεχία

81′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Γέντρισεκ, ο Τριάδης.

79′ Δεν μέτρησε γκολ, για χέρι του Εμενίκε! Επειτα από γύρισμα του Καρσελά, ο Λισγάρας έβαλε το το πόδι του και η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Εμενίκη και μπήκε γκολ

76′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Φορτούνη, ο Ανδρούτσος.
72′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Ντε Λούκας μπήκε ο Μεχία.
70′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη
68′ Κίτρινη κάρτα στον Ντε Λούκας
65′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Μάριν, ο Καρσελά.
62′ Σέντρα από τον Ντε Λούκας, κεφαλιά του  Γέντρισεκ και άουτ η μπάλα!
60′ Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Τζούρτζεβιτς θα περάσει ο Εμενίκε.
59′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Κίκε, ο Ρότσα.

Δύο σερί ευκαιρίες είχε η Ξάνθη στο 53′ και στο 52′. Στη δεύτερη η μπάλα σε σουτ του Λισγάρα έφυγε άουτ δίπλα από το δοκάρι

Αρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Ληξη του ημιχρόνου

43′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-1!

Σέντρα από τον Μπρίτο, έπιασε ψηλοκρεμαστή κεφαλιά ο Λισγάρας και έκανε το 1-1
39′ Ο Τζούρτζεβιτς έδωσε στον Σεμπά και αυτός αστοχεί

33′ Κίτρινη κάρτα στον Μάριν

29′ Δεν πρόλαβε ο Τζούρτζεβιτς την επικίνδυνη μπαλιά του Φορτούνη

27’Δυνατή βροχή τώρα, στα Πηγάδια.

16′ Ο Φορτούνης έβγαλε στον Τζούρτζεβιτς, αυτός βγήκε μαζί με τον Ζίβκοβιτς, που τον σταμάτησε.

12′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-1!

Ο Σεμπά εκτέλεσε κόρνερ και ο Ένγκελς με τρομερή κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο πρώτο του παιχνίδι με την ερυθρόλευκη φανέλα!

10′ Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Φορτούνη! Εκανε το δυνατό σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή όμως η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και καταλήγει κόρνερ! Διαμαρτύρεται ο Ολυμπιακός για χέρι του Λισγάρα.

3′ Ο αγώνας συνεχίζεται κανονικά

1′ Μικρή διακοπή, καθώς οι οπαδοί του Ολυμπιακού πέταξαν κορδέλες στον αγωνιστικό χώρο.